Okapy - dodávka a montáž

Dodávka a montáž okapů se provádí v rámci výstavby nebo rekonstrukce střech. Samotnou montáž pro okapy provádějí kvalifikovaní klempíři firmy stavime-strechy.cz s mnohaletou praxí a zkušenostmi. Neváhejte a svěřte své starosti nejen s okapy do rukou zkušených odborníků!
 

Klempířské prvky – okapy

Klempířské prvky tvoří různé konstrukce, které odvádějí srážkovou vodu ze střešního pláště. Jsou to okapy, svody nebo úžlabí. Okapy jsou vyráběny ve třech velikostních řadách.
 

Okapy se vyrábějí z různých materiálů

 • Měděné okapy
 • Titanzinkové okapy
 • Pozinkované okapy
 • Poplastované okapy


Měděné okapy

Měděné okapy jsou nejkvalitnějšími okapy ale zároveň nejdražší variantou, jedná se však o bezúdržbovou variantu. Tyto okapy mají dlouhou životnost a není potřeba další povrchová úprava pro měděné okapy.

Titanzikové okapy

Titanzinkové okapy jsou vysoce kvalitní a také bezúdržbový materiál, který nepotřebuje další povrchovou úpravu, mají taktéž dlouhou životnost.

Pozinkované okapy

Pozinkované okapy jsou standardní materiál pro okapy, který se běžně používá na rodinné domy a rekonstrukce. Tyto okapy se musí natírat v intervalu 2 – 5 let.

Poplastované okapy

Poplastované okapy jsou vyrobeny z pozinkovaného plechu, který je žárově poplastován. Tato povrchová úprava pro okapy zajišťuje vysokou odolnost vůči povětrnostním vlivům. Poplastované okapy se dodávají jako skládací systémy.
 

Montáž okapů

Samotná montáž okapů se zahajuje instalací krajních háků tak, aby spád na 10 m okapového žlabu činil alespoň 2 cm. Poté se do háků umísťují jednotlivé žlaby. Následně se jednotlivé díly spojí pomocí spojek nebo rohů – tvarovky.  Okraj žlabu musí být přesně na rysce tvarovky, tím je zajištěno, že výstupek ze svodu návalky tvarovky zapadne do výřezu okapu a nemůže dojít k samovolnému rozpojení dvou žlabů.
 

Správná montáž a spoje pro okapy

U provádění montáže okapů je potřeba, aby jednotlivé spoje byly rozvrženy tak, aby vzdálenost okraje tvarovky od nejbližšího háku byla maximálně 15 cm. Každý žlab musí být přibližně uprostřed fixován k háku a tím je dlouhodobě zajištěna stabilní pozice žlabu

 • kovové háky pro okapy– fixace se provede pomocí zářezu pod pérem,
 • PVC háky pro okapy – fixace se provede pomocí samořezného šroubu.
   

Pokyny pro osazení okapů

 • vzdálenost zadního okraje okapu za okapovou hranou je minimálně 20 mm,
 • výška dle celkového nastavení střechy – minimální sklon 3mm na 1 m okapu,
 • venkovní okraj okapu nesmí přesahovat přes profil střechy,
 • půlhák kovový dáváme po 60cm,
 • půlhák plastový dáváme po 40 cm,
 • vruty upevněné háky,
 • háky se umísťují co nejblíže jednotlivým komponentům (svod žlabu, svod. kotlík , čelo žlabu) a na zbytek žlabu se rozmístí plastové nebo kovové háky.
   

Zajímá vás montáž okapů a naše nabídka pro okapy více?

Neváhejte a využijte našich odborných znalostí a nechte si vytvořit váš ideální návrh pro montáž okapů pro vaši rekonstrukci střechy.
 


 

Kontakt

Novinky

29.04.2010

Rozšíření stránek

Stále pro vás aktualizujeme a rozšiřujeme jedn

více...

09.10.2009

Nové ceníky

Dnes jsme pro vás připravili nové ceníky a nov

více...

27.05.2009

Pracujeme na sekci Tondach

Včera jsme začali pro Vás připravovovat sekci

více...


 
TOPlist