Lehké střešní krytiny

Lehké střešní krytiny jsou takové krytiny, které oproti jiným druhům střešních krytin minimálně zatěžují střešní krov. Lehká střešní krytina se využívá zejména z důvodů omezené únosnosti stávajícího krovu, také může jít o důvody estetické ale i ekonomické.
 

Specifika pro lehké střešní krytiny

Jednotlivé skupiny lehkých střešních krytin se liší celou řadou charakteristik – napři. vzhledem, způsobem montáže, trvanlivostí, nároky na jejich údržbu a v neposlední řadě cenou a poskytovanou zárukou.
 

Výhody lehkých střešních krytin

Největší výhodou všech níže uvedených skupin lehkých střešních krytin je jejich velmi nízká hmotnost, která je ve skutečnosti pouze 1/10 hmotnosti klasické střešní krytiny. Tyto kvality předurčují lehké střešní krytiny především pro rekonstrukce, ale i novostavby. Vyžaduje i lehčí nosnou konstrukci střešního systému. Tyto krytiny jsou vhodné i do míst s velkým množství sněhu pro svoji nízkou hmotnost a zároveň pevnost a odolnost.


 

Rozdělení pro lehké střešní krytiny

Lehké střešní krytiny lze rozdělit do několika skupin:

 • plechové střešní krytiny
 • štípané dřevěné šindele
 • bitumenové šindele a bitumenové pásy
 • cementovláknité krytiny
 • plastové krytiny
   

Přednosti a nevýhody lehkých střešních krytin

Každá z uvedených skupin lehkých střešních krytin má své přednosti i nevýhody:
 

 • Plechové střešní krytiny – její výhodou je velmi vysoká trvanlivost a minimální hmotnost. Její nevýhodou je vyšší cena.
 • Štípané dřevěné šindele – výhodou této krytiny je autentický vzhled a nesporná estetická hodnota, nevýhodou je vyšší cena, menší trvanlivost a vysoké nároky na údržbu.
 • Bitumenové šindele – mají výhodu v nízké ceně, nevýhodu v trvanlivosti, zpravidla v kratších zárukách a tepelné stálosti.
 • Cementovláknité krytiny – mají výhodu v originálním vzhledu, nevýhoda spočívá v trvanlivosti a nevelké pevnosti.
 • Plastové střešní krytiny – výhodou je, že v běžných podmínkách jsou prakticky nezničitelné, nevýhodou může být odolnost vůči ohni, žáru a UV záření.
   

Montáž lehkých střešních krytin

Výhodou montáže těchto lehkých střešních krytin je rychlost montáže. Tyto lehké střešní krytiny se vyrábí v předem definovaných velikostech a na základě konkrétní střechy tak, aby při montáži vznikal co nejmenší odpad. Tím docílíme, že zákazník dostane výrobek nejvyšší kvality za co nejnižší cenu.

 

Chcete poradit nejen ohledně vhodné lehké střešní krytiny?

Nevíte, jakou zvolit střešní krytinu pro vaši střechu? Dejte na naše zkušené odborníky, kteří vám vyberou vhodnou krytinu pro vás!

 


 

Kontakt

Novinky

29.04.2010

Rozšíření stránek

Stále pro vás aktualizujeme a rozšiřujeme jedn

více...

09.10.2009

Nové ceníky

Dnes jsme pro vás připravili nové ceníky a nov

více...

27.05.2009

Pracujeme na sekci Tondach

Včera jsme začali pro Vás připravovovat sekci

více...


 
TOPlist