Frézování komínu

Zjistili jste špatný tah kouřovodu, neprošli jste revizí komínu? Je potřeba zajistit a využít vyfrézování komínu. Neváhejte a obraťte se na naši firmu stavime-strechy.cz, kde vám poradíme, ale také pomůžeme vyřešit stávající nedostatky.


Nabízené zkušenosti a služby vč. vyfrézování komínu

V oblasti kominictví máme mnohaleté zkušenosti. Naši technici pro vás vypracují návrh, zajistí vše od rekonstrukce, přes vložkování, frézování, až před konečnou fázi revize komínového systému. Dále lze pro vás vypočítat předběžnou kalkulaci k provedení frézování komínu.


Nebourejte komín, využijte frézování komínu

Využijte frézování komínu před případným rozsáhlým zásahem do stavby vašeho domu. Frézování se využívá pro rozšíření komínového průduchu. Také při zanedbání údržby komínu, je-li kouřovod zadehtovaný.


Vyfrézování komínu z důvodu zvětšení:

  • pořízení nového spotřebiče (krb, kotel …)
  • dle norem nevhodná účinná výška komínu
  • k využití kouřovodu u výkonné ventilace (např. pro provozovny)
  • špatná těsnost komínu


Dostupnost a formy frézování komínu

Vyfrézování komínu je rychlou a dostupnou variantou než bourání a stavba nového komínu. Také tato služba nevyžaduje stavební řízení, které je nutné při stavbě komínu. Frézujeme průřezy, jako jsou kruh, čtverec, obdélník, ať už jde o komíny uhýbané či rovné.


Postup a princip vyfrézování komínu

Moderní technologie využívaná k frézování komínu pracuje na principu hydraulického čerpadla, rotoru frézy a vysokých otáček. Řetízky z oceli upevněné na rotoru naráží do komínového zdiva a tím je postupně drtí a zvětšují tak průměr kouřovodu. Vyfrézování komínu je šetrnou a spolehlivou metodou.


Optimální řešení a výběr vhodného materiálu

K vyfrézování komínu můžeme využít běžně používané materiály mimo kovových nebo plechových vložek, vložek z glazované keramiky a železobetonu. Při výběru vhodného materiálu při frézování můžeme prodloužit životnost komínu. Celý proces trvá zhruba 1 pracovní den. Nechceme naše klienty nijak omezovat od denního provozu apod.


Vyfrézování komínu a následná revize

Revizní zpráva je vystavována na každou naši provedenou službu. Zajistíme revizory pro konečnou fázi úprav apod. I při vyfrézování komínu je třeba vystavit nově tuto zprávu. Frézováním komínu se mění jeho rozměr, jde o zvětšení prostoru komínu, kterým proudí spaliny.


Podmínky pro frézování komínu ve vašem objektu

K průběhu frézování musí být našim pracovníkům umožněn přístup ke komínu shora i přes místnosti v domě. Je nutné počítat s možnou prašností, nadměrné znečištění nevzniká. Řádným vložkováním a vyfrézováním komínu lze pro zatápění využívat všechna paliva.


Pomůžeme vám najít vhodnou volbu pro vyfrézování komínu

Volejte a využijte naši firmu stavime-strechy.cz se službami frézování komínu. Čekáme na vaši návštěvu, jsme tu pro vás. Technik provede u vás prohlídku a navrhne optimální řešení pro následné úpravy a opravy. Frézování komínu doporučujeme jako řešení před bouráním a stavbou nového komína. 

Kontakt

Novinky

29.04.2010

Rozšíření stránek

Stále pro vás aktualizujeme a rozšiřujeme jedn

více...

09.10.2009

Nové ceníky

Dnes jsme pro vás připravili nové ceníky a nov

více...

27.05.2009

Pracujeme na sekci Tondach

Včera jsme začali pro Vás připravovovat sekci

více...


 
TOPlist