Zateplení střechy

Konstrukce střechy je trvale vystavena účinkům větru a zimy a má zabránit jak únikům tepla, tak i tepelným ziskům od slunce v letních měsících. Zateplení střechy je velmi důležité, protože teplo uvnitř budovy stoupá.
 

Zateplení střechy od stavime-strechy.cz

Zateplování střech má naše firma specializovaný tým odborníků a veškeré práce provádějí s maximální odborností a s využitím svých mnohaletých zkušeností. Na zateplení střechy poskytujeme stejně jako na všechny ostatní práce záruku kvality.
 

Pro je důležité zateplení střechy?

Kvalitním zateplením střechy a správným umístěním střešních oken ušetříte spoustu energie a zároveň pomáháte životnímu prostředí. Hlavním účelem zateplení střechy je úspora finančních prostředků vynaložených na energie.
 
 

Kontaktní
formulář
klempířské práce

Provedení zateplení střechy

Zateplení střechy je možno provést buď odvětrávanou konstrukcí nebo neodvětrávanou konstrukcí střechy. Odvětrávaná konstrukce obsahuje navíc mezi krokvemi několik centimetrů silný prostor k odvětrávání. Ideálním materiálem pro zateplení střechy této konstrukce je minerální nebo skelná vata.
 

Zateplení šikmé střechy

Zateplení šikmé střechy je osvědčeným způsobem jak zabránit únikům tepla během zimních měsíců, ale také způsob, jak využít podkrovní prostor k bydlení. Klasické způsoby zateplení střechy musí být provedeny podle přísných předpisů. Kromě systému zateplení střechy mezi a pod krokvemi se v dnešní době setkáváme také se systémy zateplení střechy nad krokvemi.

 

Zateplení standardní ploché střechy

I když je plochá střecha řešena jako nepochozní, musí se při jejím návrhu a zateplení střechy zohlednit spousta požadavků technických norem. I přesto, že je střecha nepochozní, musí vydržet zátěž napadané dešťové vody, mokrého či nafoukaného sněhu.

 

Zateplení ploché funkční střechy

Zateplení ploché funkční střechy je moderní způsob zateplení střechy, který skýtá veliké možnosti využití ploché střechy. Tímto způsobem lze zateplit pochozí terasu např. v centru města si tímto způsobem můžeme zhotovit střešní zahradu.

 

Materiál na zateplení střechy

Na zateplení střechy se používají nejčastěji tyto zateplovací materiály:

  • Pěnový polystyren
  • Extrudovaný polystyren
  • Pěnový polyuretan
  • Celulóza
     

Pěnový polystyren

Pěnový polystyren je nejpoužívanějším zateplovacím materiálem. I přes nízké pořizovací náklady má pěnový polystyren dobré tepelně-izolační vlastnosti.  Při použití polystyrenu EPS je nutné do zateplovacího systému přidat zhášedlo, které působí jako ochrana při vzniku požáru.
 

Extrudovaný polystyren

Extrudovaný polystyren má oproti polystyrenu EPS výrazně lepší izolační vlastnosti díky větší hustotě tohoto materiálu. Vzhledem k vyšší tepelné izolaci lze na zateplení střechy použít tenčí vrstvu této izolace.
 

Pěnový polyuretan

Pěnový polyuretan je velmi dobrá tepelná izolace, ale také i výborná hydroizolace. Vypěnění  polyuretanu vznikne uvolněním oxidu uhličitého pomocí vzdušné vlhkosti. Cena pěnového polyuretanu je však poměrně vysoká.
 

Celullóza

Izolační desky celulózy se vyrábějí z použitého papíru a jejich výroba je šetrná k životnímu prostředí. Tyto desky se impregnují proti hoření. Nevýhodou této izolace je její nasáklivost vodou, dá se proto použít v suchém prostředí, kde je zajištěno dostatečné odvětrávání. 

 

Máte zájem zpracovat rozpočet na provedení zateplení střechy?

Kontaktujte nás! Naši odborníci vám poradí a vytvoří ideální plán a rozpočet pro vaši střechu. Pokud máte jakékoliv dotazy ohledně zateplení střechy či rekonstrukce střechy, neváhejte nás kontaktovat, rádi vám odpovíme.

 

Kontaktní formulář
klempířské práce

 

Kontakt

Novinky

29.04.2010

Rozšíření stránek

Stále pro vás aktualizujeme a rozšiřujeme jedn

více...

09.10.2009

Nové ceníky

Dnes jsme pro vás připravili nové ceníky a nov

více...

27.05.2009

Pracujeme na sekci Tondach

Včera jsme začali pro Vás připravovovat sekci

více...


 
TOPlist