Plechové střešní krytiny

Plechová střešní krytina – taška je velmi elegantní a vysoce technologicky dokonalá střešní krytina. Ocelová šablona se vzhledem střešní tašky zachová tradiční ráz střechy a prodlouží její trvanlivost a hodnotu.
 

Výhody plechové střešní krytiny

Ucelenou skupinu v rámci plechových střešních krytin tvoří plechové profilované krytiny s kamenným posypem. Tyto krytiny kombinují výhody různých typů krytin.
 

Mezi hlavní výhody plechových střešních krytin patří:

 

 • Vysoká trvanlivost – je daná složením. Jádro z ocelového plechu bývá zpravidla pozinkováno, dále ošetřeno akrylovou pryskyřicí, základní barvou, přírodním kamenným posypem a vrstvou čirého akrylového přestřiku k fixaci kamenného posypu k podkladu.
   
 • Velké množství tvarových kombinací – je dosahováno lisováním plechového jádra.  Nejčastější typ plechové střešní krytiny je ve tvaru jednoduché holandské vlnovky. Na trhu také existují i krytiny imitující např. břidlici, dřevěné došky či pálené tašky.
   
 • Velké množství barevných odstínů – nebarvený kamenný posyp je přitom barevně velmi stálý. Kamenný posyp je používán pro jeho autentický přírodní vzhled a zároveň účinně tlumí hluk krytiny při dešti či krupobití.
   
 • Menší minimální povolené sklony střech – na které lze tuto plechovou střešní krytinu instalovat.
   
 • Instalace krytiny – možnost instalovat krytinu na běžný laťový rošt.
   
 • Bezúdržbovost – plechovou střešní krytinu není třeba nijak ošetřovat ani impregnovat. Některé plechové střešní krytiny navíc disponují algicidní přísadou v povrchové vrstvě, která zabraňuje růstu mechů, lišejníků a hub.
   

Dispozice plechové střešní krytiny

Plechové střešní krytiny mají zpravidla podobu šablon, které se přibíjí hřebíky se speciální povrchovou úpravou na laťový rošt. Šablony tvoří relativně malé dilatační celky. Krytiny zpravidla disponují promyšleným systémem příslušenství, který je bohatší než systém příslušenství tvrdých krytin.
 

Montáž plechové střešní krytiny

Při montáži plechové střešní krytiny se používají také závětrné lišty, lemy zdi, úžlabí a rovné pásy, které vylučují nutnost používat specifické klempířské výrobky. Výhodou této střešní krytiny je rychlost montáže.
 

Výběr plechové střešní krytiny

Výběr vhodné střešní krytiny je poměrně složitá věc a většinou se nelze obejít bez pomoci odborníka. Tuto pomoc vám nabízejí také naši odborně vyškolení pracovníci naší společnosti.
 

Co rozhoduje při výběru střešní krytiny?

V porovnání se skládanými tvrdými krytinami je cena plechových střešních krytin poměrně vysoká, která je však vyvážena úsporami při instalaci, při přepravě a konstrukci krovu a také značně vyšší trvanlivost krytiny. Je tudíž pouze na zákazníkovi, zda efekty plynoucí z výhod plechových střešních krytin pro něho vyváží počáteční cenovou nevýhodu vůči tvrdým krytinám. 
 

Chcete poradit nejen ohledně vhodných plechových střešních krytin?

Nevíte, jakou zvolit střešní krytinu pro vaši střechu? Dejte na zkušené odborníky ze stavime-strechy.cz, kteří vám vyberou vhodnou krytinu pro vás!

 

 

Kontakt

Novinky

29.04.2010

Rozšíření stránek

Stále pro vás aktualizujeme a rozšiřujeme jedn

více...

09.10.2009

Nové ceníky

Dnes jsme pro vás připravili nové ceníky a nov

více...

27.05.2009

Pracujeme na sekci Tondach

Včera jsme začali pro Vás připravovovat sekci

více...


 
TOPlist