Pokrývačské práce

Nedílnou součástí každého domu je střecha, a pokud je tato střecha šikmá, je zpravidla pokryta střešní krytinou. Naši zkušení řemeslníci v rámci své pokrývačské práce odborně pokryjí vaši střechu, ať si zvolíte jakýkoliv druh střešní krytiny.
 

Nevíte si rady ohledně pokrývačské práce a volby střešní krytiny pro váš dům?

Možností je mnoho a záleží pouze na vás zda-li si vyberete betonovou střešní krytinu nebo například střešní krytinu z pálených tašek. Firma stavime-strechy.cz nabízí montáž a dodávku střešních krytin z kvalitních materiálů, kterou provedou vyškolení pracovníci, kteří mají dlouholeté zkušenosti na pokrývačské práce. 
 

Co je důležité v rámci pokrývačské práce?

Při výběru pokrývačské práce a střešní krytiny dbejte především na mikroklimatické podmínky vašeho okolí. Velkou roli může mít například vliv teploty vzduchu a její kolísání, vliv slunečního záření, vliv větru, vlivy znečištěného životního prostředí, vlivy exhalací, vliv sněhu a délky sněhové pokrývky, vlivy hluku a otřesů, vliv vnějšího a vnitřního provozu apod.
 

Kritéria výběru pokrývačské práce

Typ střešní krytiny i její barva jsou již předem definované v projektu. Při volbě střešní krytiny bereme ohled na celkovou plochu, na kterou krytinu pokládáme (zatížení krovu ovlivní i klimatické vlivy – sněhové srážky, silný vítr). Dalším důležitým kritériem v ohledu na pokrývačské práce je sklon střechy, některou krytinu nelze při určitých sklonech pokládat. Střešní krytina musí být především kvalitní a funčkní (vodotěsná).
 

Rámec pokrývačské práce:

  • pokládka všech typů střech – valbové, pultové, mansardové, sedlové atd.
  • výměna střešní krytiny
  • rekonstrukce a opravy střech
  • dodávka a montáž bezpečnostních prvků – sněholamy, lávky, atd
  • dodávka a montáž střešních oken včetně doplňků

 
 

Střešní krytiny používané v rámci pokrývačské práce

Pálené krytiny

Pálená krytina se hodí pro jakékoliv klima, je chráněna systémem dvojitých drážek - pálené keramické tašky. Jednotlivé tašky ukládáme kus po kusu na latě.

Betonové krytiny

Betonové krytiny se vyrábí ze směse písku, cementu a barviva a od pálených tašek je jen těžko k rozeznání. Betonová krytina je stejně jako pálená vhodná pro všechny typy střech v rámci pokrývačské práce.

Plechové krytiny

Plechové krytiny – tvarovky, jsou profilované do vzhledu klasických tašek. Z největších výhod plechové střešní krytiny je její nízká hmotnost. Další výhodou je rychlá a snadná pokládka taškových tabulí a minimum spár na střeše v rámci pokrývačské práce. Celistvý plášť tak zabraňuje zafukování vody, sněhu a prachu. Dovoluje při pokrývačských pracích položení plechové krytiny na střechu s minim. sklonem 14 st. a to i bez použití pojistné hydroizolace.

Vláknocementové krytiny

Vláknocementové desky jsou vyráběny lisováním směsi cementu, buničiny, vody a umělých vláken. Hotové výrobky mají přesný tvar, hladký povrch, malou hmotnost a odolnost vůči povětrnostním vlivům. Povrch vláknocementové krytiny bývá upraven akrylátovým nástřikem, který zabraňuje růstu mechů a lišejníků.

Asfaltové krytiny (pásy, šindele)

Asfaltový šindel úspěšně konkuruje tradičním střešním krytinám. Lehká nosnost, vysoká odolnost proti sněhu a větrům a zejména zajímavá cena je pro zákazníky důležitým faktorem. Pokládka šindelů je jednou z nejrychlejších a nejsnadnějších typů pokládky střešní krytiny v rámci pokrývačské práce.

 

Další pokrývačské práce

Nedílnou součástí v rámci pokrývačské práce je i povrchová úprava krytiny, především barvou. Důležitým faktorem při výběru střešních krytin je záruka a životnost vybraného střešního materiálu v kombinaci s jeho cenou, stejně tak i pracnost pokládky v rámci pokrývačské práce. Důležitá je také šířka nabídky střešních doplňků výrobce konkrétní střešní krytiny (speciální tašky protisněhové či s otvorem pro anténu, hřebenáče, bokovky apod.).
 

Pokrývačské práce od stavime-strechy.cz

Nabízíme střechy jako ucelený stavební systém, vč. střešních oken, okapů a dalšího vybavení. Ucelený stavební systém nám pak přináší jistotu, že jednotlivé díly do sebe zapadnou a nebudeme kombinovat nevhodné materiály. Každá ze střešních krytin má své výhody i nevýhody a my chápeme individuální přání svých zákazníků. Nejčastěji pracujeme s pálenou taškou Tondach, betonovou KM Beta či Bramac, ale také pracujeme s asfaltovým kanadským šindelem či plechovými střešními krytinami

 

Pro informace o jednotlivých druzích pokrývačské práce a jejich cenách klikněte na níže uvedený odkaz:

 ceník pokrývačských prací

  

Pro jakékoliv informace ohledně naší nabídky pokrývačské práce klikněte na níže uvedený formulář a napište nám váš dotaz

 
 

Odkazujeme:

Dámske šaty pre každú príležitosť

Dámske šaty pre každú príležitosť nájdeš na Mood. Radi pomôžeme s výberom. Štýlové retro šaty vhodné pre každú spoločenskú udalosť za skvelú cenu.

Kontakt

Novinky

29.04.2010

Rozšíření stránek

Stále pro vás aktualizujeme a rozšiřujeme jedn

více...

09.10.2009

Nové ceníky

Dnes jsme pro vás připravili nové ceníky a nov

více...

27.05.2009

Pracujeme na sekci Tondach

Včera jsme začali pro Vás připravovovat sekci

více...


 
TOPlist