Difúzní střešní folie

U naprosté většiny zateplených střešních skladeb je pro zachování správné funkce střešního systému použití podstřešních pojistných a parotěsných fólií naprosto zásadní a nezbytné.

Proč je důležtiý správný výběr střešní folie

Špatný výběr typu střešní folie, špatná skladba či montáž střešní folie v střešním systému nebo dokonce absence některé ze střešních folií, mohou znamenat značné problémy a následné škody. Proto doporučujeme v žádném případě nepodceňovat výběr pro střešní folie. Stavime-strechy.cz vám s výběrem rádi poradí, neboť jsou zkušení odborníci z oboru rekonstrukce střech.
 

Funkčnost střešní fólie

Při správném zabudování kvalitní střešní folie se zajistí, aby nedocházelo k navlhání vrstev tepelných izolací, u kterých by pak došlo k podstatnému zvýšení  jejich tepelné vodivosti. Střešní folie zabezpečují dlouhodobou funkci tepelných izolací a zabraňují vzniku kondenzátů vody v příslušných střešních a stěnových konstrukcí.
 

Kvalitní střešní folie

Při správné skladbě zabudování kvalitní podstřešní fólie a díky svým vlastnostem zajistí vodotěsnost konstrukce a to jak během doby montáže střešní krytiny,tak jako pojistná hydroizolační vrstva během celého období funkce střešní krytiny. Správným výběrem střešní folie lze docílit odpovídající vlastnosti střešní či stěnové konstrukce, uchování teplotního odporu konstrukce, zajištění vodotěsnosti příslušné konstrukce, zabezpečení výstupu vodních par do vnějšího prostředí objektu.
 


 

Výběr správné střešní folie

Než se vůbec na šikmé střeše začne montovat střešní krytina, je potřeba vybrat ten správný typ a druh podstřešní membrány neboli střešní folie.

Zde je několik kritérií, kterých je třeba se při výběru střešní folie držet:

 • zda je tvar střechy složitý či nikoliv (zda by vůbec bylo možné vytvořit odvětrání pod podstřešní pojistnou hydroizolací či pod bedněním na němž pojistná hydroizolace leží),
 • zda se podstřešní pojistná hydroizolace bude montovat přímo na bednění,
 • zda se tepelná izolace bude dotýkat spodní strany pojistné hydroizolace či bednění,
 • jaká je požadována třída těsnosti pojistné hydroizolace,
 • zda svojí paropropustností a vodotěsností membrána či fólie vyhovuje podmínkám stavby.

 

Střešní folie a její druhy

 • střešní folie pro větrané střechy
 • střešní folie difúzní
 • parotěsné střešní folie
 • podstřešní pojistné folie
 • vysoce difúzní membrány
 • parotěsné zábrany

 

Střešní folie pro větrané střechy

Tyto folie se používají jako pojistné podstřešní folie k ochraně podkrovních prostorů pod střechou (před sazemi, prachem,vlhkostí z deště a sněhu) a u půdních vestaveb střešní folie chrání tepelnou izolaci před vlhkostí.
 

Střešní folie difúzní

Střešní folie difúzní  jsou určeny k ochraně podstřešních konstrukcí, podstřešních tepelných izolací a prostor před vlhkostí z deště a sněhu.
 

Parotěsné střešní folie

Parotěsné střešní folie jsou určeny na ochranu tepelných izolací. Přispívají také k zachování dlouhodobé funkce tepelné izolace, zabraňují kondenzaci vody v izolačních vrstvách. Představují účinnou obranu proti pronikání páry.
 

Podstřešní pojistné folie

Podstřešní pojistné fólie jsou vícevrstvé polyolefinové folie zpevněné perlinkovou nebo plnou tkaninou. Tímto je dosaženo pevnosti v tahu (v příčném i v podélném) a také pevnosti při vytržení. U těchto střešních folií je zabezpečen průnik vodních par.
 

Vysoce difúzni membrány

Vysoce difúzní membrány  jsou vícevrstvé polyolefinové materiály tvořené vrstvami speciálních netkaných textilií s vnitřní vrstvou zabezpečující kvalitní vodotěsnost.
 

Parotěsné zábrany

Parotěsné zábrany jsou vícevrstvé polyolefinové střešní folie zpevněné perlinkovou nebo plnou tkaninou, u varianty AL pak i s reflexní aluminiovou vrstvou. Příznivá cena této střešní folie předurčuje její využití v nejrůznějších konstrukcích šikmých i plochých střech.
 

Zajímá vás více informací ohledně střešní folie?

Pokud máte jakékoliv dotazy ohledně oplechování komína či oplechování střechy či potřebujete rozpočet pro vaši střechu, neváhejte a kontaktujte nás, rádi vám odpovíme.

 

 

Kontakt

Novinky

29.04.2010

Rozšíření stránek

Stále pro vás aktualizujeme a rozšiřujeme jedn

více...

09.10.2009

Nové ceníky

Dnes jsme pro vás připravili nové ceníky a nov

více...

27.05.2009

Pracujeme na sekci Tondach

Včera jsme začali pro Vás připravovovat sekci

více...


 
TOPlist