Montáž střešních oken

Střešní okno dodává vašemu domu přírodní světlo, ale zároveň působí jako dodávka tepla, čímž dochází k úspoře energie a vašich financí. Na trhu je dnes již velká spousta různých střešních oken, které se liší velikostí, cenou, tloušťkou a dalšími parametry. Důležitá je však montář oken.

 

Kvalitní montáž oken je důležitá!

Kvalitní střešní okna mají vynikající tepelně izolační vlastnosti, které lze dodatečně vylepšit o montáž oken a  vnitřních i venkovních doplňků. Největší tepelné ztráty však představuje špatně provedená montáž oken. Proto montáž oken provádějí odborně vyškolení pracovníci firmy stavime-strechy.cz, kteří mají dlouholeté zkušenosti s montáží oken.
 

Montáž oken u stavime-strechy.cz


Specializujeme se na montáž oken střešních zn. VELUX, RoofLITE, která patří bezesporu mezi ty nejkvalitnější, co náš trh nabízí. Ale pozor, sebekvalitnější výrobek ještě není zárukou, že s ním budete spokojeni. Musí se odborně provést montáž oken, což u střešních oken platí dvojnásob.
 


 

Montáž oken a možné ztráty tepla

Z termovizních měření úniku tepla z podkroví vyplývá, že střešními okny může unikat 30 až 45 procent celkové spotřeby tepelné energie dodané ze zdroje tepla pro vytápění podkroví.
 

Na co je třeba při montáži oken nezapomínat?

Často se dnes zapomíná na to, že teplo neprostupuje kolmo na šikminu či stěnu, ale jde vždy cestnou nejmenšího odporu. V oblasti okenního ostění tak teplo obíhá ve stěně zkratkou okolo okenního rámu a celá tato oblast je podchlazována. Důsledkem toho jsou pak při špatné montáži oken nadměrné tepelné ztráty a orosování na vnitřním povrchu střešního okna.

 

Montáž oken a ochrana proti hluku

Kvalitní montáž oken nás ochrání také od venkovního hluku. Za ochranu proti hluku odpovídá nejenom konstrukce profilů, ale také souhra tloušťky skla, mezery mezi okenními tabulemi a těsnění. Tento úkol splní právě dobře provedená montáž oken pro vaši střechu.
 

Montáž oken a její služby

V rámci montáž oken je možné také objednat doplňkové služby:

  • zaizolování rámu okna – po obvodě rámu, které slouží ke zlepšení tepelně izolačních vlastností
  • napojení parotěsné folie na rám okna – pro pozdější napojení budoucí parozábrany v podkroví
  • kabeláž včetně svorek – pro budoucí instalaci elektrických doplňků
     

Kvalitní montáž oken pro těsnost

Montáž oken provedená našimi odborníky zajistí trvalou těsnost. Okna jsou vystavována povětrnostním vlivům ve zvláštní míře. Musí vždy prokazovat svoji těsnost a tak vzdorovat sněhu, dešti, krupobití a bouřce, které často naráží na okenní rámy. Proto je nejlepším zvoleným materiálem pro montáž oken právě PVC. Plastová okna splňují  i po létech svoji těsnost.

 

Montáž oken – klady a zápory

Plastová okna mají dnes mnoho příznivců díky snadné údržbě, vysoké životnosti, estetičnosti, nízké ceně atd. Po montáži plastových oken je důležité vědět, že po instalaci oken dochází k úplnému uzavření místnosti a pokud místnost není dostatečně vyvětrávána, může docházet po čase ke tvorbě nežádoucích plísní.

 

Montáž oken je důležitou součástí střechy

Díky dnešnímu výběru z rozmanité palety barev profilového systému, vysoké odolnosti vůči poškrábání, hladkost povrchu, snadné údržbě, ochrana proti hluku se montáž oken stává nedílnou a neméně důležitou součástí celé stavby nové střechy či  pouze rekonstrukce. Pro montáž oken platí dvojnásob, že pouze kvalitní výrobek není ještě zárukou všech zmíněných výhod plastových oken.

 

Zajímá vás montáž oken a naše nabídka více?

Neváhejte a využijte našich odborných znalostí a nechte si vytvořit váš ideální návrh pro montáž oken pro vaši rekonstrukci střechy.
 


 

Odkazujeme:

Rozvoz květin Hradec Králové

Jedno z nerychleji rozvážejicich Květinářství s vlastní nabídkou ručně vazaných Květin s Originálními prvky v oblasti Hradec Králové

Kontakt

Novinky

29.04.2010

Rozšíření stránek

Stále pro vás aktualizujeme a rozšiřujeme jedn

více...

09.10.2009

Nové ceníky

Dnes jsme pro vás připravili nové ceníky a nov

více...

27.05.2009

Pracujeme na sekci Tondach

Včera jsme začali pro Vás připravovovat sekci

více...


 
TOPlist