Tesařské práce

Konstrukce každé střechy začíná prací tesařů. Kvalitním provedením tesařských prací podle aktuálních předepsaných předpisů zajistíme dlouhodobou stabilitu bezpečné konstrukce a tím i celé střechy. Konstrukce střechy musí být stabilní a dostatečně únosná.
 

Odborníci na tesařské práce

Veškeré tesařské práce zajistí naši vyškolení pracovníci, kteří mají několikaleté zkušenosti s tesařskými konstrukcemi. Při tesařských pracích vždy vycházíme z přání zákazníka. Nabízíme veškeré druhy tesařské práce ze všech dostupných materiálů.
 

Proč jsou tesařské práce důležité?

První fází kvalitního krovu je projekt, který obsahuje mimo jiné základní půdorysy, řezy a schematické rozmístění jednotlivých prvků a je nezbytný k samotné realizace pro tesařské práce. Druhou fází je stavba samotné konstrukce střechy. Příprava a montáž krovu je svěřena do rukou vyškolených tesařů firmy stavime-strechy.cz, kteří podle připraveného projektu vyrobí potřebnou konstrukci.
 

Nabídka tesařské práce

Pro tesařské práce nabízíme služby v těchto oblastech:

  • výroba a montáž klasických krovů,
  • výroba a montáž vazníkových krovů,
  • rekonstrukce vazeb poškozených krovů,
  • impregnace a chemická ochrana krovů,
  • podbití střechy z palubek, hoblovaných prken atd.,
  • půdní vestavby,
  • izolace střech.

 


 

Tesařské práce jsou prvním krokem stavby střechy

Tesařskými pracemi začínáme jak při stavbě střechy v novostavbách, tak při rekonstrukci střechy. Dobré krovy jsou zárukou kvalitní střechy.Typ krovu se řeší již při návrhu domu. Krov je nosnou konstrukcí střechy. Při výběru krovu je podstatný konečný sklon střechy, který krov definuje.
 

Dělení střech a tesařské práce

Střechy rozdělujeme podle jejich konstrukce na šikmé a ploché střechy. Nejpodstatnějším konstrukčním prvkem šikmé střechy a tím i jejich nosnou konstrukcí je právě krov, který přenáší zatížení svou vlastní vahou, vahou střešní krytiny apod. Zatížení je na krov přenášeno ve svislé poloze, čemuž pak odpovídá způsob, jakým je krov následně konstruován.

 

Tesařské práce při rekonstrukci střechy

Při rekonstrukci střechy jsou tesařské práce prováděny výměnou poškozených dílů krovu, nebo stávající krov tesaři rozeberou, použijí zachované díly a poškozené díly nahradí. Mnohdy je ale potřeba postavit krov zcela nový. Nejčastějším konstrukčním materiálem krovů je smrkové dřevo, které je spojované ocelovými spojovacími prvky.


Co je důležité u tesařské práce?

V zásadě platí přímá úměra mezi tvarem střechy a projektem, jednu z hlavních rolí však hraje i územní plán, který definuje, jakou střechu a jakou krytinu můžete v konkrétní vaší lokalitě použít. Dále pak platí i pravidlo o jednoduchosti střešní konstrukce – čím je krov jednodušší, tím je i spolehlivější. U složitějších střešních krovů je pak navíc i obtížnější provádět jejich následnou izolaci.

 

Pro informace o jednotlivých druzích tesařské práce a jejich cenách klikněte na níže uvedený odkaz:

ceník práce tesařské

 

Chcete více informací ohledné tesařské práce či konstrukce střechy?

Pro jakékoliv informace ohledně naší nabídky tesařské práce klikněte na níže uvedený kontaktní formulář a zašlete váš dotaz, rádi vám odpovíme a sestavíme vám ideální návrh pro vaši střechu.

 

 

Kontakt

Novinky

29.04.2010

Rozšíření stránek

Stále pro vás aktualizujeme a rozšiřujeme jedn

více...

09.10.2009

Nové ceníky

Dnes jsme pro vás připravili nové ceníky a nov

více...

27.05.2009

Pracujeme na sekci Tondach

Včera jsme začali pro Vás připravovovat sekci

více...


 
TOPlist